مشکل کپی کردن یک سبک لایه در چندین لایه است

اما در اینجا مشکلی وجود دارد که ممکن است هنگام استفاده از افکت های لایه یکسان یا سبک لایه در چندین لایه جداگانه با آن روبرو شوید. اگر بخواهید تغییری در اثر ایجاد کنید ، چه می کنید؟

به عنوان مثال ، اگر بخواهم تاثیری را که برای هر حرف در کلمه "LAYER" اعمال می شود ، تغییر دهم؟ بگذارید بگوییم من می خواهم افکت Bevel & Emboss را برای کل کلمه خاموش کنم. با کلیک روی نماد قابل مشاهده بودن آن می توانم Bevel & Emboss را برای لایه "L" خاموش کنم:

خاموش کردن یکی از افکت های لایه برای یک لایه در فتوشاپ

خاموش کردن Bevel & Emboss برای یکی از لایه ها.

اما این فقط برای یک لایه اثر را خاموش می کند. سایر لایه ها تحت تأثیر قرار نمی گیرند:

نتیجه پس از خاموش کردن یکی از افکت های لایه برای یک لایه در فتوشاپ

فقط این یک لایه تحت تأثیر تغییر قرار گرفت.

نحوه کپی کردن یک سبک لایه در یک گروه لایه

یک روش بهتر برای کار قرار دادن لایه ها در یک گروه لایه و سپس کپی کردن سبک لایه روی خود گروه است. و در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

مرحله 1: لایه ها را برای قرار دادن در گروه انتخاب کنید

ابتدا با کلیک بر روی لایه بالایی ، نگه داشتن Shift و سپس کلیک کردن روی لایه پایین ، لایه هایی را که باید گروه بندی شوند ، انتخاب کنید:

انتخاب تمام لایه هایی که در یک گروه لایه در فتوشاپ قرار می گیرند

انتخاب هر پنج لایه ای که با هم گروه می شوند.

مرحله 2: "گروه جدید از لایه ها" را انتخاب کنید

با انتخاب لایه ها ، روی نماد منو در سمت راست بالای صفحه لایه ها کلیک کنید:

با کلیک بر روی نماد منوی پانل لایه ها در فتوشاپ

روی نماد منو کلیک کنید.

و New Group را از میان لایه ها انتخاب کنید:

انتخاب دستور New Group from Layers در فتوشاپ

انتخاب "گروه جدید از لایه ها".

یک نام به گروه بدهید یا فقط نام پیش فرض را بپذیرید و روی تأیید کلیک کنید:

کادر گفتگوی New Group from Layers در فتوشاپ

برای ایجاد گروه لایه جدید ، روی تأیید کلیک کنید.

و در پانل لایه ها ، هر پنج لایه اکنون درون گروه هستند:

پنل لایه های فتوشاپ گروه لایه جدید را نشان می دهد

اکنون لایه ها با هم گروه شده اند.

مرحله 3: سبک لایه را کپی کنید

روی لایه کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک کنید و جلوه هایی را که می خواهید کپی کنید در خود نگه دارد:

روی لایه ای که سبک لایه را نگه می دارد تا کپی شود در Photoshop راست کلیک کنید

روی لایه کلیک راست کنید.

و کپی سبک لایه را انتخاب کنید:

نحوه کپی کردن سبک لایه در فتوشاپ

انتخاب "سبک کپی کردن لایه".

مرحله 4: سبک لایه را روی گروه قرار دهید

و سپس روی گروه کلیک راست (Win) / کنترل (Mac) کلیک راست کنید:

روی گروه لایه در صفحه لایه های فتوشاپ کلیک راست کنید

روی گروه لایه کلیک راست کنید.

و گزینه Paste Layer Style را انتخاب کنید:

نحوه چسباندن سبک لایه در فتوشاپ

انتخاب "سبک لایه چسباندن".

این بار ، به جای استفاده از سبک لایه در یک دسته از لایه های جداگانه ، ما آن را در گروه اعمال کرده ایم:

نحوه کپی جلوه های لایه در یک گروه لایه در فتوشاپ

سبک لایه به گروه اعمال می شود.

با کپی کردن سبک لایه در گروه ، هر تغییری که در جلوه ها ایجاد کنید ، برای هر لایه در گروه اعمال می شود.

با دوبار کلیک بر روی نام اثر ، تنظیمات Bevel و Emboss را ویرایش می کنم:

دوباره باز کردن تنظیمات Bevel و Emboss در فتوشاپ

روی کلمات "Bevel & Emboss" دوبار کلیک کنید.

و سپس در کادر محاوره ای Layer Style ، چند تغییر ایجاد می کنم. مقدار Size را از 60 پیکسل به 20 پیکسل کاهش می دهم. سپس رنگ Highlight را از صورتی به سفید تغییر می دهم. و من Highlight Opacity را از 100٪ به 70٪ کاهش خواهم داد.

از آنجا که این یک آموزش در مورد ایجاد یک اثر خاص نیست ، من به سرعت این تغییرات را گذرانده ام. نکته اینجاست که فقط نشان می دهد ویرایش جلوه های لایه وقتی روی یک گروه لایه اعمال می شوند آسان است:

ایجاد تغییر در یکی از افکت ها در سبک لایه

ایجاد تغییر در یکی از افکت ها در سبک لایه.

برای بستن کادر گفتگوی سبک لایه ، روی تأیید کلیک می کنم. و بلافاصله ، هر لایه در گروه به روز می شود. با تغییر فقط یک اثر ، من قادر به تغییر شکل چندین لایه در یک زمان بودم:

نحوه کپی جلوه های لایه در لایه دیگر در فتوشاپ

نتیجه پس از ویرایش جلوه های اعمال شده به گروه لایه.

و حالا ما آن را در اختیار داریم! این است که چگونه می توان جلوه های لایه و سبک های لایه را به تک لایه ، چند لایه و گروه لایه در فتوشاپ کپی کرد!

برای آموزش های بیشتر ، در بخش اصول فتوشاپ یا در بخش جلوه های متنی برای جلوه های بیشتری که می توانید با سبک های لایه ایجاد کنید ، بررسی کنید و فراموش نکنید ، همه آموزشهای ما اکنون برای بارگیری بصورت PDF در دسترس هستند!

کپی کردن لایه لایه ,گروه ,کلیک ,فتوشاپ ,جلوه ,راست ,گروه لایه ,کلیک کنید ,انتخاب کنید ,کلیک راست ,راست کنید منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آروین عطایی رایگان تصفیه آب سافت واتر در شیراز تکنولوژی مجازی سازی دنیای بازی پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان خرید اینترنتی شصت موزیک | مرجع دانلود موزیک با لینک مستقیم بیا با هم بدانیم