برای کپی کردن هر افکت لایه از یک لایه به لایه دیگر ، دوباره کلید Alt (Win) / Option (Mac) را روی صفحه کلید فشار داده و نگه دارید. سپس بر روی کلمه "جلوه ها" در بالای لیست جلوه های لایه جداگانه کلیک کرده و آن را بر روی لایه دیگر بکشید:

نحوه کپی کردن تمام افکت های لایه در لایه دیگر در فتوشاپ

کشیدن کلمه "جلوه ها" از یک لایه به لایه دیگر.

دکمه ماوس خود را آزاد کنید و فتوشاپ لیست کامل جلوه ها را در لایه جدید کپی کنید:

تمام افکت های لایه از یک لایه به لایه دیگر در فتوشاپ کپی شده است

هر افکت لایه کپی شده است.

اما در سند ، چیزی هنوز درست نیست. حتی اگر همه افکت های لایه را از لایه اول به لایه دوم کپی کرده ام ، باز هم دو حرف یکسان به نظر نمی رسند:

نتیجه پس از کپی کردن یک اثر از یک لایه بر روی لایه دیگر در فتوشاپ

نتیجه پس از کپی کردن تمام افکت های لایه از یک لایه به لایه دیگر.

جلوه های لایه در مقابل سبک های لایه در فتوشاپ

دلیل اینکه حتی با تمام جلوه های لایه کپی شده به نظر نمی رسد این است که لایه دوم هنوز اثر شفافیت لایه اول را ندارد. و این ما را به تفاوت بین جلوه های لایه و سبک لایه ها می رساند.

جلوه های لایه ، همان اثرات واقعی هستند مانند Bevel and Emboss ، Stroke ، Drop Shadow و غیره. اما یک سبک لایه نه تنها شامل جلوه های لایه بلکه شامل هرگونه اثر ترکیبی است که روی لایه اعمال کرده اید. افکت های ترکیبی شامل مقادیر Opacity و Fill ، حالت blend و سایر گزینه های Blending اضافی است که در کادر محاوره ای Layer Style تنظیم کرده اید.

مقدار Fill

در پانل لایه ها ، روی لایه "F" کلیک می کنم تا انتخاب شود. و توجه داشته باشید که همراه با اعمال افکت های لایه ، مقدار Fill را نیز به 0٪ کاهش داده ام. این بدان معنی است که محتویات لایه شفاف است و تمام آنچه در سند مشاهده می کنیم خود اثرات لایه است:

پنل لایه های Photoshop که مقدار Fill لایه را 0 درصد نشان می دهد

مقدار Fill لایه اول به 0٪ کاهش یافت.

اما اگر لایه "X" را انتخاب کنم ، مقدار Fill همچنان روی 100٪ تنظیم می شود. بنابراین جلوه ها کپی شدند ، اما مقدار Fill اینگونه نبود:

پنل لایه های فتوشاپ که مقدار Fill لایه را 100 درصد نشان می دهد

مقدار Fill لایه دوم هنوز 100٪ است.

چگونه جلوه های لایه را حذف کنیم

از آنجا که کپی کردن جلوه های لایه نتیجه لازم را برای من ایجاد نکرد ، من جلوه ها را از لایه "X" حذف می کنم. برای حذف همه جلوه های لایه به یک باره ، روی کلمه "جلوه ها" کلیک کنید و آن را به پایین به سطل آشغال بکشید:

نحوه حذف جلوه های لایه در فتوشاپ

حذف جلوه های لایه ای که کپی کردم.

چگونه یک سبک لایه را در لایه دیگری کپی کنیم

بنابراین چگونه می توانیم کل سبک لایه را از یک لایه به لایه دیگر کپی کنیم ، بنابراین هم اثرات لایه و هم اثرات ترکیب را بدست آوریم؟

برای کپی کردن یک سبک لایه ، روی لایه حاوی جلوه ها کلیک راست (Win) / کنترل کلیک (Mac) کلیک کنید:

روی لایه ای که سبک لایه را نگه دارد کلیک راست کنید

روی لایه ای که سبک لایه را نگه دارد کلیک راست کنید.

و سپس گزینه Copy Layer Style را از فهرست انتخاب کنید:

نحوه کپی کردن سبک لایه در فتوشاپ

انتخاب "سبک کپی کردن لایه".

سپس روی لایه ای که می خواهید جلوه ها را در آن قرار دهید ، کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک کنید:

روی لایه ای که سبک لایه کپی می شود کلیک راست کنید

کپی کردن لایه لایه ,جلوه ,کلیک ,fill ,افکت ,فتوشاپ ,مقدار fill ,لایه دیگر ,کلیک راست ,fill لایه ,کلیک کنید منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دبیرستان پسرانه امام علی (ع) سایت خرید اینترنتی زانیار تخفیفان لوازم یدکی بیل مکانیکی SUPER TOPS پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان مرجع موسیقی ایرانی